×

Blog


Tantsuoskuse arendamiseks Kuubale!
Anzella Kruger
Jan 31, 2019

Tantsuoskuse arendamiseks Kuubale!


Tantsimise õppimisel ei pea piirduma trennide ning seltskonnatantsu õhtutega. Oma tantsukogemuse võib viia hoopis teisele tasandile, võttes osa festivalidest ja grupireisidest. Festivali kogemusest räägib lähemalt meie zouk’i õpilane, Marite. Siin aga jätkame tantsu raames toimuva reisiga, mis sel korral viib salsa ja reggaetoni õpilasi üle Atlandi ookeani Kuubale.

Mis reisil toimuma hakkab?

Tegemist on lõbusa ja seltskondliku kahenädalase reisiga, mille põhirõhk on tantsimisel ja kohaliku eluga tutvumisel. Antud aja vältel tehakse usinasti trenni (tantsupaarilisteks kohalikud tantsijad, tänu kellele on õppimine lõbus ja tõhus). Käiakse üritustel oma tantsuoskusi kinnitamas ning nauditakse vaba aega (kõigi lemmik hetk, mil saab varbaid vette kasta ja lummava päikese käes mõnuleda).

Reis on tehtud osalejatele vägagi mugavaks. Ööbimised broneeritud motelli/kodumajutuse sarnastesse majadesse. Transport üritustele ja ekskursioonidele. Reisijate ainukeseks mureks jääb kõhu ja klaasi täitmine.

Kus täpsemalt Kuubal?

Laiuskraade ei ole vaja vast märkida aga kuna tegemist on 110 860km2 suuruse saarega (pea 2.5 korda suurem kui Eesti), siis täpsustaks, et grupp peatub kahes linnas: Havanna (Kuuba pealinn) ja mere ääres asuvas Trinidadis. 

Photo by siribjorkis

Kellele sobib taoline reis?

Kõikidele seiklushimulistele ja julgetele tantsuharrastajatele, kes on valmis proovima midagi uut, midagi omapärast ja eksootilist. Sobilik vaheldust armastavatele ja põnevust otsivatele inimestele.

Sarnastele väljasõitudele üldiselt suuri gruppe ei kaasata. Antud seltskond paisus lausa 18 liikmeliseks. Sellest veel suuremat on raskem ohjata, seetõttu hoitakse seiklejate numbrit madalal. 

Millised on reisileminejate ootused?

Aive: Tantsuraames reisimas ei ole kunagi varem käinud. Kuuba reis sai valitud, sest eelistan pigem erilisemaid ja eksootilisemaid sihtkohti (varasemalt külastanud Kõrgõzstan ja Gruusiat). Kuna salsa hakkas meeldima ja Eestis pole lihtne häid tantsupartnereid leida, siis loodan Kuubal mõneks ajaks isu täis tantsida. 

Äkki korraldatakse meile stilistika tunde, see oleks tore. Meeleldi vaataks kohalikke naisi tantsimas, sest neilt kindlasti õpiks palju. Loodan, et saab ka tänaval reaalselt tantsida Rueda De Casinot. Lisaks tantsuelamusele loodan lihtsama vaevaga pääseda kohtadesse kuhu tavaturistina võibolla ei satu või ei oskaks leida. 

Muidugi on ootus ka ilusate ilmade ning sooja rannaliiva osas. Heale toiduelamusele sel reisil väga ei panusta, aga eelinfo kohaselt nälga seal ei jää. Ootused on suured. J

Kaire: Eelmise aasta suvel toimus Lätis mini tantsufestival, kus päeva jooksul sai harjutada erinevaid tantse: kuuba salsat, reggaetoni, kizombat, timbat jne. Sellelt tantsureisilt sain mõnusa ja positiivse laengu mitmeks nädalaks. Teadsin kohe, et see tantsureis ei jää viimaseks J Kuuba on pōnev ja atraktiivne reisi sihtkoht. Septembris jōudis minuni info, et meie ülilahe tantsutreener Hansel plaanib uuel aastal korraldada väljasõidu Kuubale ja vōtab kaasa kōik kiiremad soovijad, siis oligi otsus tehtud.

Päike, meri, kultuurielu ja mis pōhiline - kōik päevad täis muusikat ja tantsu. Sellist ägedat vōimalust ei saaks käest lasta. Boonuseks tore reisigrupp, kes samuti minuga tantsutrennides käivad. 

Ootan reisilt ilusat ilma, rōōmsaid inimesi, huvitavaid vaatamisväärsusi ja tantsimist. Lisaks veel on huvi näha, kuidas kohalikud suht kitsikuses elades oskavad nautida igat päeva ja kuidas neid pidevalt ümbritseb tants, muusika ja hea tuju.

Tahad ka Sina sellisele reisile minna?

Kellel tekkis tahtmine saada osa sarnasest kogemusest, siis võimaluse tekkimisel on soovitatav kiiresti reageerida. Kuna taolistele väljasõitudele on tahtjaid palju ja inimeste arv piiratud (suure grupi puhul tekivad logistilised ebamugavused jm.), siis tasub reis aegsasti broneerida. Nii et hoia silmad ja kõrvad lahti!

Järgmine Kuuba tantsureis aastaks 2020 on veel väljakuulutamata. Aga huvi korral võib info saada ja sooviavalduse jätta: Annely Palm - annely.palm@windoor.ee või 5649 6260