×

Blog


Võta enda jaoks aega!
Anzella Kruger
Dec 28, 2018

Võta enda jaoks aega!


Stuudio uksed on pea nädala kinni olnud ja ruumid täitunud vaikusega, samal ajal kui meie kodudes on käimas sumin ja jõulu sagin. 

Loodan, et toidu üleküllusest pole keegi end lõhki söönud. Kuid liigsete kilode pärast ei pea muretsema, sest trenni naastes raputame need ruttu maha. Aga plaan ei olnud rääkida toitumisest või tantsimisest vaid ajamaha võtmisest ja enesele mõtlemisest. Üks pikk nädalavahetus on veel tulemas ja meeleldi juhiks tähelepanu Sinu sisemisele minale. 

making gingerbreads with friends

Pühad on vahvad, täis ärevust ja rõõmu. Kuid sellega kaasneb ka pinge kõikjale jõuda, palju planeerida ning lõputul asju teha. Nüüd kus pea neli nädalat detsembrist on möödas, tekib küsimuskuhu see aeg küll kadus? Kuhu terve see aasta kadus? 

Selleks, et aeg ei „kaoks“ ning oleks rohkem märgatav, pööra tähelepanu hetke nautimisele. Peatu ja mõneks ajaks heida peast töö mõtted, lülita välja olme probleemid ning lõputu muretsemine homse pärast. Homme on homme, täna on täna.

Veeda aega lähedastega, olgu selleks pere, sõbrad või hea tuttav. Mängi mõnda uut ja vahvat mängu või mine jalutama. Siinkohal pean oluliseks, et kõikide toimingute puhul oled kohal; oled selles tegevuses ja nende inimestega ruumis mitte ainult füüsiliselt vaid ka mõtetes. Ära kiirusta sündmustega ette, mõeldes mis Sa pärast teed või kuhu lähed. Lihtsalt vaata ringi ja imetle vaadet, olgu selleks kõrvalistuja lai naeratus või lumega kaetud raba.

walking in forest and capturing moments

Nautides hetki oma laste, lemmiklooma, sõbra või partneriga, ära unusta ennast. Leia aega iseendaga olemiseks ja suhtlemiseks. Anna omale võimalus teha seda, mis sulle meeldib, kuid vahelduseks täiesti üksi. Meeldivaks ajaviiteks ei ole vaja, et keegi on alati Sinuga. Üksi olles lood parima olukorra, et enda kohta midagi uut õppida. Tekitab üksi olemine Sinus ebamugavust ja kurbust? Üritad Sa seda vältida ega julge küsida, miks? Või oled oma Minaga vägagi rahul, kuid pole temaga piisavalt koos?

Kui oled leidnud mõned minutid või tunni enda jaoks, analüüsi kuidas möödunud aasta on kulgenud? Keda oled kohanud, millist uut projekti oled alustanud või mida põnevat õppinud? Vajad Sa mingit muutust, väljakutset või oled praeguse seisuga õnnelik? Kas Sinu sisemine mina on olukorraga rahul? 

couple learning to dance

Tõsi, siia postitusse sai lisatud üks korralik hunnik küsimusi, kuid neil on siin olemiseks eesmärk. Tean enda ja teiste kogemusest, et me ei anna endale piisavalt aega hetkes olemiseks ning kiirustame igast meeldivast ja ebameeldivast hetkest kaugele ette. Need momendid on aga antud meile põhjusega ning neist mööda vurisedes ei pane me tähele õppetunde ega fikseeri mälestusi, mis nendega kaasnevad. Läbi nende küsimuste tahan äratada Sinus soovi ja mõtte alustada monoloogi. 

Lõpetuseks väike meelespea, et pühendada endale rohkem aega ei ole egoistlik. See on lausa vajalik ja kohustuslik. Nii et julgelt pane kalendrisse üks põnev kohting iseendaga ning lase end üllatada!

Head mõtisklemist!